ZASAĎTE SVŮJ SEN S GARDEN SERVIS
Doplňky z cortenu

CORTEN je kovová slitina, na jejímž povrchu se vlivem povětrnostních podmínek vytváří rezavá oxidační vrstva, která však nepostupuje do hloubky, ale vytváří na povrchu ochrannou bariéru. Tím se vytváří typická patina, jejíž rychlost vzniku a barevnost závisí na klimatických faktorech - na vlhkosti, teplotě, slunci, počasí a větru. Například při nižších teplotách a vysoké vlhkosti vzniká tmavší barva. Tento přírodní proces probíhá přibližně 1 – 2 roky.

Přečtěte si
Výhody cortenu
  • Výrobky z cortenu mají mimořádnou životnost, nevyžadují nátěr a jsou vlastně bezúdržbové.
  • A hlavně, využití v zahradě je všestranné. Svým vzhledem se hodí jak do moderních zahrad, tak i do historických objektů. Dobře se hodí také ke dřevu nebo betonu.
  • U zahradních doplňků z cortenu hraje kromě technických vlastností důležitou roli i krása.
  • Corten má teplý, rezavý pomerančový až hnědý povrch. Barva povrchu se v každém počasí jeví odlišně a zdá se, že materiál žije. Jinak vypadá v dešti, jinak na slunci, jinak v zimě…
  • Kromě toho má zrezivělý Cortenův povrch poněkud drsnější porézní strukturu. To také dává materiálu jeho teplý charakter.
  • Tato ocel se skvěle hodí do zahrad a krajiny, protože tak dobře ladí se zelení přírody.
  • Pro výrobky používáme plechy v tloušťkách od 1,0 do 5,0 mm.
Prohlédněte si doplňky z cortenu

Corten představuje velmi zajímavý materiál, který můžeme kombinovat s celou řadou běžných materiálů. Jeho rezavá barva je ideálním doplňkem k cihlám, dřevu a celou řadou světlejších materiálů jako jsou beton, štěrk nebo kámen. Prohlédněte si vybrané reference a inspirujte se. Doplňky z cortenu navrheme dle vašich představ a dispozicí vaší zahrady.

Máte zájem o podobné řešení? Napište nám nezávaznou poptávku.

Výrobky z cortenu

Corten je vhodný materiál pro výrobu květináčů, zvýšených záhonů, schodů, cortenových vodních prvků, ohniště, zástěny, plotů, mobiliáře ve formě laviček, stolů, stojanů, pítek, dřevníků, lemů u cortenových záhonů, dekorací a stromových mříží. Rádi pro vás připravíme doplňky z cortenu přímo pro vaši zahradu.

Chcete doplňky z cortenu na zahradu?

Máte zájem o cortenové doplňky nebo potřebujete jen poradit? Napište nám. Jsme tu pro Vás.

Rádi pro Vás navrhneme a realizujeme doplňky z cortenu, cortenové ploty, cortenové pergolycortenové vodní nádrže nebo cortenové květináče v následujících lokalitách: Litomyšl, Česká Třebová, Svitavy, Polička, Ústí nad Orlicí, Pardubice, Hradec Králové, Lanškroun a v Chocni. Po dohodě můžeme nabídnout naše služby i v dalších lokalitách po celé České republice. Využijte kontaktního formuláře a domluvte si nezávaznou schůzku ještě dnes. Zasaďte s námi svůj sen. Budeme se těšit. 

Sledujte nás na Instagramu